Prečítajte si rozhovor s dizajnerom bundy Agnes Juliánom Tuptom

Prečo si sa rozhodol urobiť dizajn značky AGNES?
Oslovili ma moji dobrí priatelia a tento projekt ma naozaj zaujal. V podstate to bola aj taká osobná výzva. Navrhol som už niekoľko kolekcií športového či funkčného oblečenia. No projekt AGNES je naozaj špecifický a celá myšlienka ma okamžite nadchla.

Ako by si v skratke opísal túto kolekciu.
Funkčná, praktická, pohodlná a vhodná na každodenné nosenie. Stavili sme na jednoduchú krásu a zároveň na funkčnosť. Chcel som, aby sa mamičky s deťmi v nosičoch či šatke cítili nie len komfortne, ale aj pekne.

Majú bundy aj špeciálne vychytávky?
Samozrejme. Museli sme skĺbiť dve základné podmienky. Bundy sú pohodlné pre mamu, no rovnako aj pre dieťa. Môžete ich nosiť separátne, flis či softshell, alebo spoločne, ako komplet. Vtedy sa bunda správa ako jeden pohodlný kus oblečenia. Pridali sme reflexné prvky pre väčšiu bezpečnosť, špeciálne dojčiace otvory, predĺžený strih, ktorý zakryje kríže… to všetko sme konzultovali s mamičkami, aby bola bunda nie len štýlová, ale aj praktická.

Bude mať značka AGNES aj ďalšie variácie?
Určite áno. Už teraz je dopyt po mužských bundách. Nosenie už dávno nie je len doménou mamičiek. A samozrejme funkčné doplnky, ako praktické nákrčníky či flisové topánočky. Je toho ešte veľa, s čím chceme prísť na trh. Ale všetko má svoj čas.